JERZY KOSAŁKA ARTYSTA – NARODOWI

Otwarcie: 13.03.2015, godz.: 18.00

Czynna do: 30.04.2015, w godz.: pon. - sob. 12.00-18.00

IMG_2784

Jerzy Kosałka – artysta wizualny, jeden z filarów wrocławskiej „Legendarnej Grupy Luxus”, zaprasza na swój indywidualny pokaz – „Artysta – Narodowi”. Twórca znany jest ze swoich rozlicznych wcieleń, najpierw jako uczestnik kontrkultury lat 80., towarzyszący potem transformacjom ustrojowym – robiąc m.in. jeden z pierwszych wielkoformatowych billboardów i zmieniając etos artysty w kapitalistyczną markę CosalCa-Cola – a ostatnio, jako brawurowy performer, wyzywający na pojedynek Wawelskiego Smoka w dyscyplinie ziania ogniem.

Tym razem prezentuje się jako artysta – patriota, który z uwagą przygląda się swojemu narodowi. Refleksjami na ten, ale także inne tematy, chciałby się z Państwem podzielić wybierając ze swojej ponad 30-letniej działalności artystycznej, retrospektywny zestaw prac w postaci obiektów i instalacji.

Klamrą spinającą całą wystawę są dwie prace; jedna z 1993 roku pt. „Kosałce – Naród”, jest zestawiona z najnowszą odpowiedzią artysty z 2015 roku, pt. „Kosałka – Narodowi”. Na otwarcie wystawy artysta zapowiada „Performens”.