Warsztaty plastyczne dla dzieci towarzyszące wystawie E. DWURNIK W LUBLINIE

IMG_7855_resize

Warsztaty plastyczne dla dzieci towarzyszące wystawie E. DWURNIK W LUBLINIE

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat z uzdolnieniami plastycznymi na IV cykl warsztatów do Galerii Białej Centrum Kultury w Lublinie.

Inspiracją do przeprowadzenia zajęć będzie aktualna wystawa Edwarda Dwurnika, na którą składają się liczne rysunki, kolaże i obrazy malarskie. Dzieła artysty będą pretekstem do skupienia się nad pojęciami plastycznymi takimi jak: kontur, linearyzm, akcent, kolaż, architektura czy bryła oraz wykorzystanie tej wiedzy przez dzieci w tworzeniu swoich prac.

Obok tradycyjnych materiałów, na których pracować będą uczestnicy warsztatów, znajdą się również nietypowe jak koszulki. Dzieci zapoznają się z warunkami tworzenia obrazów w plenerze. Podczas pracy nad kolażami zmierzą się z próbą wykorzystania i przekształcania gotowych materiałów w nowe prace. Warsztaty będą okazją do zdobycia praktycznych umiejętności w kontekście niezwykłej wystawy.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Galeria zapewnia wszystkie niezbędne materiały.

Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona, dlatego prosimy rodziców o wcześniejsze zapisanie się drogą e-mailową na adres: galeriabiala@poczta.onet.pl

W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko i wiek dziecka oraz numer telefonu rodzica.

W przypadku rezygnacji z udziału dziecka w zajęciach bardzo prosimy o wcześniejsze poinformowanie nas drogą mailową.

Prowadzenie warsztatów: Joanna Słupska

Zajęcia odbywają się we wtorki

 

Program warsztatów:

 

I zajęcia- 01.04.2014 r – godz. 16.30 – 18.00

Jak można rysować linearnie i akcentować konturem?

Podczas oglądania rysunków Edwarda Dwurnika i po ich przeanalizowaniu uczestnicy dowiedzą się co się kryje pod pojęciami: linearyzm, kontur, akcent? Dzieci wykonają prace rysunkowe inspirując się rysunkami artysty.

 

II zajęcia- 08.04.2014 r – godz. 16.30 – 18.00.

Miasto kolorowy kolaż

Co mogę zrobić by moje miasto wyglądało inaczej, według mojej wyobraźni? Czy miasto może być bardziej przyjazne ludziom? Jak można zastosować gotowe: fotografie, ilustracje, zdjęcia lub tekst i zakomponować własne miasto? Dzieci wykonają własny kolaż stosując różne techniki i materiały plastyczne.

 

III zajęcia- 15.04.2014 r – godz. 16.30 – 18.00

Miasta i miasteczka malarskie wizerunki architektury

Co rozumiemy pod pojęciem architektura? Gdzie spotykamy się z architekturą? Jakie role pełni architektura, czy jest funkcjonalna, czy nie? Czy pełni funkcje estetyczne czy użytkowe? Czy architektura może się podobać? Czy można ją nosić przy sobie? Kształt architektoniczny jako bryła i znak graficzny. Dzieci namalują wybrane formy lub motyw architektury lubelskiej na koszulkach.

 

IV zajęcia- 29.04.2014 – godz. 16.30 – 18.00

Pocztówka z Lublina
Spontaniczne techniki malarskie – (malowanie w plenerze).

Co to jest pocztówka? Czy dzieło sztuki można zamieszczać na pocztówkach? Jakiego rozmiaru są pocztówki? Czy obraz może być pocztówką? Dzieci wykonują prace malarskie w 3 grupach, wykorzystując spontaniczne techniki malarskie.

Autorka programu: Joanna Słupska