Warsztaty plastyczne towarzyszące wystawie Krzysztofa Sołowieja – Rzeźba

IMG_2822_resize

Warsztaty plastyczne towarzyszące wystawie Krzysztofa Sołowieja – Rzeźba

Przy okazji kolejnej wystawy w Galerii Białej kontynuujemy program edukacyjny, skierowany do dzieci w wieku 5 -11 lat.

Tym razem inspiracją warsztatów plastycznych będzie rzeźba.

Autor wystawy Krzysztof Sołowiej tworzy w kamieniu, drewnie, gipsie. Nie ogranicza się do klasycznego warsztatu rzeźbiarskiego, używa również szerokiego spektrum przeróżnych materiałów, tworzyw sztucznych, tkanin, papier -mache, kapsli, zabawek, ceramiki.

Będzie to doskonały pretekst dla uczestników warsztatów do eksperymentowania z różnorakimi tworzywami w procesie powstawania rzeźb. Istotne będzie również powtórne przetwarzanie materiałów i przedmiotów poprzez plastyczny recykling. Osobnym zagadnieniem stanie się projektowanie figur na wielkoformatowych taflach szklanych.

Ekspozycja rzeźb Krzysztofa Sołowieja, w której będą pracować dzieci to świat pełen symboli, aluzji oraz zagadek tematycznych. One również będą analizowane przez uczestników warsztatów. Wystawa ta będzie wyjątkowym miejscem, sprzyjającym percepcji i interpretacji sztuki, rozszerzaniu wiedzy z jej zakresu oraz wyjątkową okazją do nabywania umiejętności plastycznych w żywym procesie kreacji przez najmłodszych jej odbiorców.

Prowadzenie warsztatów: Anna Nawrot

Program warsztatów:

24 stycznia w godz. 16.30 – 18.00
„Ona / on / ono”. Po oprowadzeniu po wystawie i omówieniu wybranych rzeźb Krzysztofa Sołowieja (w kontekście łączenia materiałów) dzieci spróbują stworzyć własne prace przestrzenne. Korpusem figur będą plastikowe pojemniki. Zadanie polegać będzie na oryginalnym łączeniu ze sobą przeróżnych tworzyw, zróżnicowanych fakturami, strukturami, formą, grubością, barwą, twardością, itp.

14 lutego w godz. 16.30 – 18.00
„ Czy rzeźba może być przeźroczysta?” To zajęcia polegające na projektowaniu figury ludzkiej lub zwierzęcej w formie transparentnego dużego rysunku na szkle. W wyniku warsztatów powstanie chwilowa galeria wielkoformatowych rysunków w oryginalnej przestrzeni Patio.

28 lutego w godz. 16.30 – 18.00
„ Było brzydkie, będzie ładne i przyjemne”. Dzieci poprzez metodę recyklingu poznają nowe możliwości wykorzystania zużytych przedmiotów. Do powstania rzeźb zostaną wykorzystane stare i niepotrzebne rzeczy, które staną się podstawą plastycznej transformacji nowego wizualnego obiektu.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Galeria zapewnia wszystkie niezbędne materiały.

Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału prosimy o wcześniejsze zapisanie się drogą e-mailową na adres: galeriabiala@poczta.onet.pl

W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko i wiek dziecka oraz numer telefonu rodzica.

UWAGA! w styczniowym informatorze ZOOM podano niewłaściwą datę warsztatów.