KOREPETYCJE Z RYSUNKU

Otwarcie: 15.12.2017, godz.: 18.00

Czynna do: 19.01.2018, w godz.: PON.-SOB. 12.00-18.00

KOREPETYCJE Z RYSUNKU - 1200X630 - ZAPROSZENIE WWW

Kama Bubicz, Ilona Karauda, Bartek ”Arobal” Kociemba, Wojciech Kucharczyk, Katarzyna Kukuła, Urszula Pieregończuk, Patrycja Podkościelny, Magdalena Sawicka, Mariusz Tarkawian

Wystawa pt. Korepetycje z rysunku poświęcona jest wyłącznie rysunkowi. Realizacja Mariusza Tarkawiana w korytarzu Galerii Białej, zatytułowana Kolokwium z historii sztuki i cywilizacji, od marca 2016 roku jest sukcesywnie rozbudowywana przez artystę, poprzez dorysowywanie wybranych motywów z każdej kolejnej wystawy odbywającej się w galerii. Ta monumentalna realizacja oraz publikacja teki jego rysunków pt. Contemporary Art Book* stały się pretekstem do pokazania na wystawie innych artystów, dla których rysunek jest istotną formą wypowiedzi.

Tematy cielesności, intymności i seksualności podejmuje w swoich rysunkach Katarzyna Kukuła. Sensualny i emocjonalny charakter prac Magdaleny Sawickiej podkreśla dobór papieru: jego niewielkie formaty i odcienie, a także poruszane przez artystkę trudne i wstydliwe wątki cielesne. Kamę Bubicz, Urszulę Pieregończuk i Ilonę Karaudę łączą i wyróżniają autorskie tatuaże. Ich fotograficzna dokumentacja zaskakuje tematyką tych bardzo osobistych rysunków. Bartek „Arobal” Kociemba tworzy rysunki postaci i roślin. Z tysiąca kolorowych, gęsto rozrastających się jak flora kresek, buduje warstwowe kolaże z cyklu Mokradło, w których przygląda się interakcji między człowiekiem a naturą. Efekt warstwowości jest również obecny w pracach Patrycji Podkościelny. W swoich mrocznych, stonowanych rysunkach łączy trójwymiarowość z płaskimi deseniami i oszczędnymi plamami, tworząc w ten sposób niebanalne, oniryczne i niepokojące byty. Wojciech Kucharczyk prezentuje komputerowe „antyrysunki”, które odnoszą się do pozawirtualnej rzeczywistości i są zapisem aktualnego stanu emocjonalnego autora.

Jedna ze ścian na wystawie będzie przeznaczona dla odwiedzających widzów, którzy uczestnicząc w Korepetycjach z rysunku, będą mogli wykonać białą kredą na czarnej tablicy własną pracę.

Wystawa przeznaczona dla osób pełnoletnich.

* W Galerii jest możliwość obejrzenia i zakupu teki rysunków Contemporary Art Book Mariusza Tarkawiana oraz katalogu ilustrowanego przez Katarzynę Kukułę.

KOREPETYCJE Z RYSUNKU - 1200X630 - ZAPROSZENIE LOGA