Kulturhuset, Stockholm

Supermarket 2011

Od 18 do 20 lutego w sztokholmskim Kulturhuset odbędzie się kolejna edycja niezależnych, niekomercyjnych targów sztuki „Supermarket”, których celem jest zwrócenie uwagi na szwedzką i międzynarodową działalność wystawienniczą artystów, dzielenie się doświadczeniami, inicjowanie przyszłej współpracy oraz doprowadzenie do dynamicznego spotkania z publicznością, częściowo poprzez wystawy, częściowo zaś przez debaty i rozmowy.

Supermarket miał być alternatywą dla Marketu, czyli komercyjnych targów organizowanych w Konstakademien. W 2006 roku istniejące na terenie Sztokholmu niezależne galerie i inne inicjatywy artystyczne przyczyniły się do zorganizowania Minimarketu, który z czasem przerodził się w Supermarket.

Instytut Polski w Sztokholmie współpracuje z Supermarketem od czterech lat i do tej pory zaprosił do Szwecji pięć polskich galerii: Wyspa (Gdańsk), Szu Szu (Warszawa), f.a.i.t. (Kraków), lokal_30 (Warszawa/Londyn) i Galeria Wschodnia (Łódź). Ubiegłoroczny Supermarket odwiedziło około 6500 osób.

W tym roku w Supermarkecie weźmie udział Galeria Biała z Lublina

http://www.polskainstitutet.se/biala_supermarket_2011
http://supermarketartfair.com/