HEGE LØNNE – SKALISTY LAS

FILM Z WYSTAWY

Otwarcie: 11.09.2015

HEGE LØNNE – SKALISTY LAS from Centrum Kultury w Lublinie on Vimeo.

Hege Lønne powraca do Lublina z nowym projektem pn. Skalisty las. Wystawa obejmuje rzeźby, tkaniny, projekcje filmowe oraz instalacje, wszystkie specjalnie stworzone i ulokowane na całej przestrzeni Galerii Białej.

Artystka oszczędnym językiem natury, który stał się jej rozpoznawalnością, tworzy minimalistyczną narrację, odkrywaną kolejno we wszystkich salach i korytarzach. Proste, gipsowe formy rzeźbiarskie, ustawione na geometrycznych postumentach, stają się fragmentacją, rozwarstwieniem przestrzeni, ulegając złudzeniu, że otoczenie, w którym się znalazły jest "naturalne". Wprowadzają rytm, nadając całej ekspozycji logiczną całość. Związek człowieka i przyrody wydaje się artystycznym paradygmatem Lønne, podlegającym nie stałym, lecz zmiennym przetworzeniom. Odwieczna tęsknota do przyrody nieujarzmionej i dzikiej, w pracach tej artystki staje się tym, że tytułowy las żyje, nawet wbrew swojej "skalistej" naturze.

Hege Lønne (ur. 1961) studiowała w Kunstakademiet w Trondheim i w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tworzy wideo, rzeźby, instalacje i prace tekstualne. Mieszka i pracuje w Warszawie i w Oslo.

wystawa czynna 11.09-9.10.2015

Galeria Biała / Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12 / 20-007 Lublin
biala.art.pl