Warsztaty inspirowane wystawą LEON TARASEWICZ. GRANICE MALARSTWA – GRANICE GALERII

tarasewicz - program edukacyjny 08

Warsztaty inspirowane wystawą LEON TARASEWICZ. GRANICE MALARSTWA – GRANICE GALERII

W Galerii Białej realizowany jest program edukacyjny dla dzieci, który ma przybliżyć tematykę związaną ze sztuką i pracą współczesnego artysty. Każda wystawa to pretekst i inspiracja do zaistnienia działań twórczych z zakresu sztuki adresowanych do najmłodszych. Obecna ekspozycja Leona Tarasewicza umożliwiła powstanie wyjątkowych warsztatów plastycznych dla dzieci, które pokażą pracę artysty nie ograniczającą się tylko do farb i pędzli. Jest to ciekawy sposób spędzania wolnego czasu i rozwijania wyobraźni, a galeria sztuki to doskonałe miejsce dla takich przedsięwzięć.

Dzieci pod opieką instruktora będą wykonywać barwne dywany na kartonach rozwijanych z rolki, które umożliwią im pracę na większych formatach i pozwolą na nieograniczoną ekspresję plastyczną. Otrzymają również do ręki niestandardowe narzędzia i materiały jak szpachelki i tynk ozdobny. Wykonają tynkowane obrazy gdzie główną rolę odegra barwa. Będą mogły odczuć kolor fizycznie, dotykając i malując farbą bezpośrednio własnymi rękami. Poznają też osobliwy świat kur i kogutów, które także mogą znaleźć się w galerii wprost na prawdziwiej trawie. Zobaczą i stworzą własną iluzję przestrzeni z użyciem luster. Wykonają świecące light boxy i pobawią się techniką odbitek z mokrej bibuły. Poznają metodę wykonania logo z kolorowych kwadratów. Zamierzamy też zbudować dwie ogromne pasiaste wieże i pościgać się trochę w malowaniu pasów, które są głównym znakiem rozpoznawczym Leona Tarasewicza. Dzieci przy okazji wykonywania prac poznają twórczość artysty i jego zainteresowania. Obejrzą filmy, zdjęcia i dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy. Warsztaty będą okazją do zdobycia praktycznych umiejętności i przeniesienia się do niezwykłego świata współczesnej sztuki.

Prowadzenie warsztatów: Joanna Kisiel

Program warsztatów

 

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Galeria zapewnia wszystkie niezbędne materiały.

Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona.
Wszystkich chętnych do wzięcia udziału prosimy o wcześniejsze zapisanie się drogą e-mailową na adres: galeriabiala@poczta.onet.pl

W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko i wiek dziecka oraz numer telefonu rodzica.