VIOLA GŁOWACKA KISS THE BOY

Otwarcie: 22.06.2018, godz.: 18.00

Czynna do: 20.07.2018, w godz.: WTOREK-SOBOTA 12.00-18.00

Should stay at home, Johnny S. diptych part I, oil on canvas, 170x130 d

Chciałabym spełnić marzenie bohaterki o odejściu w wielkim stylu, jak Dalida – piosenkarka, która w luksusowym hotelu zostawiła liścik „mam już dość życia, przepraszam”. Czy tylko gwiazdy mogą sobie pozwolić na „piękną” śmierć? To właśnie zwykłemu, szaremu człowiekowi należy się pożegnanie z pompą i rozmachem!

Viola Głowacka

Artystka znana dotychczas z rysunków i malarstwa figuratywnego, w którym portretuje kobiety i mężczyzn (czasami również siebie) w nieoczywistych sytuacjach i egzystencjalnych rozterkach. Postaci przyjmują wystudiowane pozy i wydają się wyobcowane, tragiczne, przesadnie wyestetyzowane.

W Galerii Białej Głowacka w Salach Długiej i Podwójnej prezentuje zupełnie nowy projekt artystyczny, w którym jedno z pomieszczeń przeistoczyła w sypialnię, w stylistyce dekoracyjnej przesady i powierzchownego blichtru. Estetyka ta pochodzi z marzeń przypisywanych kobietom w wieku średnim, które przeciwstawiane są zwykłemu życiu i banalności. Ekspozycję dopełniają nowe obrazy oraz film dedykowany wystawie.

Viola Głowacka (ur. 1985) jest absolwentką Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.