Edukacja

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI

Otwarcie: 19.02.2015 godz. 15.00-17.00

jerzy kosałka 04

Zapraszamy nauczycieli przedmiotów artystycznych
i wiedzy o kulturze z młodzieżą szkolną i akademicką
na warsztaty, towarzyszące wystawie Jerzego Kosałki, do Galerii Białej.

Patrioci w sklepie z tapetami.

Wspólnie zastanowimy się nad piramidą potrzeb współczesnych Polaków.
Spróbujemy odnaleźć i stworzyć wizualizacje zjawisk społecznych i kulturowych posługując się fragmentami deseni zaczerpniętych z wzornika tapet.

Inspirując się pracą „Bitwa pod Kłobuckiem”, która znalazła się w podręczniku do języka polskiego postaramy się spojrzeć na historię z pewną dozą ironii i humoru.

Nauczyciele biorący udział w warsztatach otrzymują certyfikaty uczestnictwa.

Prowadzenie: Joanna Wawiórka-Kamieniecka

Czas trwania: 60 minut

Zgłoszenia oraz informacje o terminach: wawiorkaj@gmail.com

EDU w BIAŁEJ

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI

Otwarcie: 19.02.2015 godz. 15.00-17.00

SONY DSC

Program Edukacyjny towarzyszący wystawie Kamila Stańczaka

SONY DSC
Warsztaty plastyczne oraz kulinarne, których inspiracją jest wystawa Kamila Stańczaka – Organika, dla dzieci w wieku 6-12 lat. Inspiracją do przeprowadzenia warsztatów kulinarnych dla dzieci był stół stworzony przez Kamila Stańczaka, który ze sztucznych materiałów wykonał dzieła przypominające artykuły spożywcze. Warsztaty plastyczne będą inspirować nas do rozważań na temat: co jest prawdziwe? Co jest sztuczne? Przyjrzymy się jak artysta może przetwarzać rzeczywistość i do czego to prowadzi.

Warsztaty plastyczne dla dzieci towarzyszące wystawie E. DWURNIK W LUBLINIE

IMG_7855_resize
Inspiracją do przeprowadzenia zajęć będzie aktualna wystawa Edwarda Dwurnika, na którą składają się liczne rysunki, kolaże i obrazy malarskie. Dzieła artysty będą pretekstem do skupienia się nad pojęciami plastycznymi takimi jak: kontur, linearyzm, akcent, kolaż, architektura czy bryła oraz wykorzystanie tej wiedzy przez dzieci w tworzeniu swoich prac. Obok tradycyjnych materiałów, na których pracować będą uczestnicy warsztatów, znajdą się również nietypowe jak koszulki. Dzieci zapoznają się z warunkami tworzenia obrazów w plenerze. Podczas pracy nad kolażami zmierzą się z próbą wykorzystania i przekształcania gotowych materiałów w nowe prace. Warsztaty będą okazją do zdobycia praktycznych umiejętności w kontekście niezwykłej wystawy.

Warsztaty plastyczne towarzyszące wystawie Krzysztofa Sołowieja - Rzeźba

IMG_2822_resize
Autor wystawy Krzysztof Sołowiej tworzy w kamieniu, drewnie, gipsie. Nie ogranicza się do klasycznego warsztatu rzeźbiarskiego, używa również szerokiego spektrum przeróżnych materiałów, tworzyw sztucznych, tkanin, papier-mache, kapsli, zabawek, ceramiki. Będzie to doskonały pretekst dla uczestników warsztatów do eksperymentowania z różnorakimi tworzywami w procesie powstawania rzeźb. Istotne będzie również powtórne przetwarzanie materiałów i przedmiotów poprzez plastyczny recykling. Osobnym zagadnieniem stanie się projektowanie figur na wielkoformatowych taflach szklanych.

Warsztaty inspirowane wystawą LEON TARASEWICZ. GRANICE MALARSTWA – GRANICE GALERII

tarasewicz - program edukacyjny 08
W Galerii Białej realizowany jest program edukacyjny dla dzieci, który ma przybliżyć tematykę związaną ze sztuką i pracą współczesnego artysty. Każda wystawa to pretekst i inspiracja do zaistnienia działań twórczych z zakresu sztuki adresowanych do najmłodszych. Obecna ekspozycja Leona Tarasewicza umożliwiła powstanie wyjątkowych warsztatów plastycznych dla dzieci, które pokażą pracę artysty nie ograniczającą się tylko do farb i pędzli.